Internet

Vizitka o vás prozradí hodně

Ano, i v dnešním internetovém světě mají vizitky své místo. Odkaz na svůj facebookový profil nikomu do ruky nepředáte, malá kartička však dokáže sdělit vše potřebné – třeba i včetně toho odkazu. Určitě jste už v životě dostali spoustu vizitek, které brzy skončily v odpadkovém koši. Jak to udělat, aby zrovna vaše dopadla jinak?

Důležitý je první dojem

Vizitka je ve spoustě případů první věcí, která vrhne světlo na vás či celou vaši firmu. Měla by být hezká na pohled, stručná a všeříkající. Vyhněte se prázdným frázím a stejně tak zbytečným specifikacím. Uvádějte pouze to, co je nutné. Pokud na kartičku chcete vmáčknout více informací, opatřete ji třeba QR kódem s odkazem na další info. A nezapomeňte zvážit, co je důležité pro vaši konkrétní profesi. Budujete-li značkám tvář na sociálních sítích, určitě nebude od věci uvést odkaz na svůj Facebook apod.

Snažte se o nadstandard

Chcete-li utkvět v paměti potenciálním zákazníkům, vybočte z řady. Nabídněte něco víc než ostatní – a to platí i u vizitek. Buď vsaďte na nějakou úplně neotřelou formu (skládací, hřebínek, struhadlo, …), nebo zvolte aspoň výrazné barvy, obrázky a písmo. Design by měl vždy korespondovat s vaším oborem. Kupříkladu právník by se měl držet konzervativnějších barev, naopak grafikovi se meze nekladou. Podobně to funguje s papírem. Přírodně zbarvený bude vhodný pro truhláře, hladký papír pro účetní atd.

Obraťte se na profesionály

Můžete namítnout, že vizitky se dají vytvořit i ve Wordu a vytisknout doma. Jenže i kdybyste si pořídili lepší papír, s domácím tiskem vizitek moc nepochodíte. Barvy pravděpodobně nebudou příliš věrné, a to ani nemluvíme o rozstříhání jednotlivých kartiček. Výsledek bude působit hodně neprofesionálně, takže vám vizitka nakonec spíš uškodí.

Odborníkům můžete svěřit i návrh. Pokud toužíte po levnější variantě, máte možnost vybrat si z nějakých již hotových, jen si je upravit a nechat vytisknout. Vzory a tisk vizitek online nabízí Printuj.cz.

Rate this post

Zanechat odpověď