Elektronika

Co se může hodit vědět o garážích?

Majitelé rodinných domů stojí při jejich stavbě nebo rekonstrukci před otázkou, zda garáž mít či nemít. Pokud máte prostor, určitě se vyplatí garáž mít.

Před počasím i zloději

Zaparkovat auto v suchu a bezpečí nám umožní právě garáž. Samozřejmě, že můžeme parkovat auto i před domem nebo v přístřešku, tam ale není nijak chráněné před zloději nebo výkyvy teplot. Garáž můžeme, díky garážovým vratům, uzavřít a vytvořit tak chráněný prostor. Často tak v garáži jen neparkujeme auto, ale využíváme ji i jako další úložné prostory nebo malou dílnu. Slouží také jako další vstup do domu, pokud je průchozí, zvlášť, pokud je hlavní vchod daleko a museli bychom dům zbytečně obcházet. Proto potřebujeme kvalitní a bezpečná garážová vrata, která ochrání nás i náš majetek před nezvanými hosty. V současné době jsou nejoblíbenější variantou vrata sekční pro jednoduchou instalaci a snadné ovládání. Zasouvají se dovnitř garáže pod strop a mají tak jen minimální nároky na prostor.

Podél stropu nebo zdi

Otevírání zasouváním pod stop umožňuje snadný výjezd, i pokud cesta od garáže vede do kopce nebo je jinak omezená. I pokud vyjíždíme přímo do silnice nebo chodníku je mnohem snadnější vrata vytáhnout do garáže a neotvírat je do ulice, což blokuje plynulý provoz. Pokud navíc máme dálkové ovládání vrat, je příjezd i odjezd pohodlný, nemusíme ani opustit auto a snadno otevřeme vrata jedním stisknutím ovladače. Když naopak využíváme garáž i jako vstup do domu, třeba ze zahrady, jsou vhodnou volbou vrata posuvná. Ta se také zasouvají dovnitř garáže, ale podél zdi, jejich výhodou tak je možnost jen částečného otevření. Nemusíme tak mít garáž dokořán a zároveň můžeme pohodlně procházet do domu. Hodí se i do garáží, které mají nízký strop a zasouvací mechanismus by jejich výšku ještě snížil.

Zapomínat nesmíme ani na design vrat, protože se jedná o velkou plochu, která je viditelná i pro sousedy a kolemjdoucí. Můžete vsadit na klasiku nebo zvolit digitální tisk garážových vrat a ozdobit je originálně třeba fotografií z dovolené, abstraktním vzorem nebo dětskými kresbami.

Rate this post

Zanechat odpověď