Počítače

Jak vybrat dobrý notebook do 10 tisíc korun?

Sháníte kvalitní notebook, ale nechcete za něj utratit několik desítek tisíc korun? Na následujících řádcích vám prozradíme pár zaručených rad a tipů, jak vybrat notebook slušných parametrů do 10 tisíc korun, který se bude skvěle hodit, jak pro kancelářskou práci, tak pro přehrávání filmů či hudby.

Pravděpodobně jste se při návštěvě obchodů s elektronikou mohli setkat s názorem prodejců, že do deseti tisíc korun neseženete dobrý notebook. Opak je ale pravdou. Notebook v takové finanční relaci vám sice nenabídne herní výkon ani odolnou celokovovou konstrukci, ale do domácnosti či ke studiu se bude hodit skvěle i přes to, že se bude jednat o repasovaný notebook.

Co byste měli od takového notebooku dále očekávat? V první řadě rozlišení ve Full HD kvalitě za předpokladu, že notebook disponuje alespoň 14″ displejem. Srdce vašeho notebooku by mělo bít díky procesoru z řady nejnovější generace AMD či Intel. Pro hladký průběh veškerých činností doporučujeme notebooky s operační pamětí o velikosti 4 GB a v ideálním případě také s SSD uložištěm, které zaručí vyšší rychlost nainstalovaných programů. Některé starší notebooky disponují i vcelku dlouhou výdrží baterie, což jistě ocení nejen workoholici.

Při výběru repasovaného notebooku se snažte vyhnout nekvalitním displejům, pomalým procesorům typu Apollo Lake či Braswell a především operační pamětí, jež je menší než 2 GB.

Všechny výše zmíněné parametry splňuje repasovaný notebook značky DELL, přesněji DELL Latitude, který seženete i za 7 tisíc korun. DELL Latitude vám nabídne vše, co potřebujete k základním každodenním operacím. Disponuje procesorem z řady značky Intel Core i5, SSD uložištěm o velikosti 128 GB a 14″ Full HD displejem, který se skvěle hodí nejen k přehrávání filmů.

5/5 - (2 votes)

Zanechat odpověď