Elektronika

Změňte dodavatele energií. Ušetřit můžete tisíce korun ročně

Především během topné sezóny člověk pozná, kolik utratí za energie. Pokud topíte plynem, nebo elektřinou, měli byste se zajímat o to, jestli nemůžete platit méně. Pouhou změnou dodavatele energií se dá bez problémů ušetřit i několik tisíc korun ročně. Stačí pouze vědět, na jakou společnost se obrátit.

Velcí dodavatelé elektřiny a plynu si účtují nemalé poplatky a poměrně vysoké částky za dané komodity. Spotřeba energie pochopitelně záleží i na tom, jak energeticky náročná je budova jako taková, takže se vyplatí nemovitost zateplit, koupit úspornější kotel a investovat do spotřebičů patřících do skupiny alespoň A.

Nemusíte přestat svítit, abyste ušetřili, mnohdy postačí změna dodavatele. Spousta lidí se tohoto kroku bojí, přitom se nejedná o složitý proces. Levný plyn tak máte na dosah ruky.

Jak probíhá změna dodavatele?

Změna dodavatele energií je v podstatě „papírová“ změna. Nemusíte se obávat toho, že byste museli vyměňovat elektroměry a plynoměry. U nového dodavatele, jenž vám nabízí levnou elektřinu i plyn, podepíšete novou smlouvu a plnou moc, aby se mohl postarat o vše potřebné. Zastoupí vás při rozvázání stávajícího smluvního poměru.

Před podpisem samotné smlouvy si vyžádejte kalkulaci a návrh smlouvy, abyste si udělali představu o tom, kolik zaplatíte. Informujte se v případě nejasností, abyste věděli, co podepisujete.

Šetřete své peníze

Uspořená částka závisí především na tom, jestli máte i elektřinu i plyn, jakou máte distribuční sazbu, rezervovaný příkon a podobně. Stejně tak je naprosto pochopitelné, že co domácnost, to jiná spotřeba. V bytě o dvou lidech spotřebujete mnohem méně elektřiny než v rodinném domě s pěti členy. Podrobné informace se dozvíte přímo na webové stránce https://www.epet.cz/. Tak neváhejte a začněte šetřit své peníze.

Rate this post

Zanechat odpověď