Elektronika

Co hraje roli při výběru autobaterie? Poradíme, jak zvolit tu nejvhodnější

Chladné zimní počasí často odhalí nedostatečnou a dosluhující autobaterii. Na tom není nic divného. Pokud nejde o problém s alternátorem či startérem, je náprava velmi jednoduchá a spočívá v pořízení nového akumulátoru. V článku vám poradíme, jak postupovat při výběru a co je důležité sledovat.

Kapacita a startovací proud

Stejně jako všechny automobily nejsou identické, existují i rozdílné akumulátory. Menší, větší, silnější a slabší v závislosti na tom, do jakého vozidla je chcete umístit. Důležitým údajem je kapacita, která udává množství proudu dodávaného za jednotku času. Autobaterie podle typu auta se rozdělují i na základě minimálního startovacího proudu nutného pro aktivaci pohonné jednotky. Pokud máte dieselový motor, připravte se na to, že potřebujete silnější verzi. Platí také, že čím více elektroniky v automobilu, tím větší nároky. Všechny tyto hodnoty by měly být uvedené v manuálu k vozidlu, případně je zjistíte na internetu.

Rozměry pro nosič vašeho vozidla

V každém automobilu je speciální nosič určený pro umístění autobaterie. Okolo jsou další součástky, takže se často jedná o limitující velikost zvoleného modelu. Vybrat si jistě můžete i menší, ale obráceně to nepůjde. Pro nejpřesnější údaj je možné nahlédnout do manuálu k automobilu, případně si jít osobně přeměřit rozměry. Na základě těchto údajů se orientujte při výběru z variant s odpovídajícími hodnotami proudu.

Kde nakoupit? Přeci na internetu

Nechce se vám jezdit do obchodu a tahat těžkou autobaterii? Máte obavu, že zvolený typ nebudou mít? Není nic jednoduššího než navštívit autobaterie od Nekvinda a objednat si. Velkou výhodou je doručení domů zdarma a dodání do dvou pracovních dní. Díky tomu můžete problém vyřešit i v naléhavém případě.

Rate this post

Zanechat odpověď