Elektronika

Eliminujte nebezpečí krádeží prostřednictvím bezpečnostních kamer

 

V současné době platí bohužel více než kdy dříve, že musíme všemožnými způsoby chránit náš majetek. Ať už se jedná o chalupu na Vysočině, rodinnou firmu či třeba maličký obchůdek se zdravou výživou. Variant, jak co nejvíce snížit riziko násilného vniknutí do objektu, případně alespoň pomoci k následnému dopadení zloděje, je samozřejmě více. Můžeme provádět fyzické kontroly, pořídit bezpečnostní zámky, nainstalovat alarmy a bezpečnostní kamery. Pojďme si představit hned tři známé bezpečnostní kamerové systémy.

AHD kamerový systém představuje standardní výbavu v zabezpečení objektů

Základní AHD kamerový systém znamená krůček k vyspělejší technologii, nahrazuje analogické kamery. Jejich nesporným pozitivem je fakt, že fungují prostřednictvím koaxiálního kabelu. Takže pokud už vlastníte analogický systém, stačí vyměnit kamery a záznamové zařízení. Nevznikají žádné další výdaje na novou kabeláž, což jistě oceníte. Hybridní záznamové zařízení pro AHD kamery lze připojit i na ty analogové, tudíž lze používat oba typy kamerového systému zcela bez problému.

Zlatá střední cesta s HD-SDI kamerami

Kompromisem mezi analogovým a IP kamerovým systémem jsou HD-SDI kamery. Mezi atributy tohoto systému patří jednoduchá montáž. Zvažte využití kamerového systému, pokud už máte zavedenou kabeláž. Fajn je vysoké rozlišení Full HD, což vám zajistí bezchybný obraz i při vysokém počtu a rychlosti pořizování snímků. Stejně jako předchozí typ kamerového systému se i HD-SDI kamerový systém vyznačuje všestranností. Záznamové zařízení lze propojit s analogovými, HD-SDI, i IP kamerami.

Digitální bezpečnostní kamerové systémy

Chcete-li nejmodernější variantu bezpečnostních kamer, pak zvolte jednoznačně IP kamerové systémy. Jsou založeny čistě na digitální technologii. Instalují se pomocí kabeláže, ale i bezdrátové připojení prostřednictvím WiFi je v pohodě. Vzhledem k tomu, že jde o digitální formu zachycení záznamů, je zcela nutné mít dostatečně připravenou počítačovou síť. Rozlišení jednoznačně předčí jiné typy kamerových systémů. Zachytí i sebemenší detail.

Rate this post

Zanechat odpověď