Elektronika

Ušetřete díky multifunkční tiskárně i vy

Uvažujete nad tím, že si pořídíte tiskárnu, ale nevíte, kterou z velké nabídky zvolit? Vyplatí se vám více laserová, či inkoustová? Anebo máte rovnou sáhnout po multifunkčním zařízení? Prozradíme vám, proč jsou multifunkční tiskárny čím dál tím více oblíbené a na co se při jejich výběru zaměřit.

Multifunkční tiskárny

Jistě jste to už někdy sami zažili. Potřebovali jste nejen vytisknout materiály, ale také některé dokumenty naskenovat nebo nakopírovat. V těchto situacích byste jistě ocenili multifunkční tiskárnu, která kromě tisku také skenuje a kopíruje a v některých případech i faxuje. V případě multifunkční tiskárny si můžete vybrat mezi inkoustovou multifunkční tiskárnou a laserovou multifunkční tiskárnou, která se liší metodou tisku. Pokud chcete například tisknout i fotografie ve vysokém rozlišení, zvolte tu inkoustovou. Opomenout bychom ale neměli ani nevýhody. Nevýhodou inkoustové tiskárny jsou vyšší náklady na provoz a pomalejší tisk. Nevýhodou je také kratší životnost cartridgí. Z toho nám vyplívá, že pro efektivní a úsporný tisk volte multifunkční tiskárnu laserovou.

S výběrem optimální tiskárny vám rádi poradí v profesionálním copycentru TOMADOS, kde se specializují na tisk, kopírování a skenování, poskytují zde i tiskové služby, servis tiskáren a výhodný pronájem kopírek a další kancelářské techniky.

Jak multifunkční tiskárnu vybrat?

Při výběru multifunkčního zařízení se zaměřte nejen na kvalitu tisku, ale také na kvalitu kopírky a skeneru. V případě běžného použití si vystačíte s jakýmkoliv skenerem, pokud však chcete dosáhnout prvotřídního skenování fotografií a dokumentů, není od věci sáhnout po kvalitnějším zařízení.

Multifunkční tiskárny nabízejí také kromě klasického skenování, kopírování a tisku i řadu dalších užitečných funkcí, které vám mohou výrazně zjednodušit práci a ušetřit čas. Při výběru se tedy zaměřte na to, jakými funkcemi tiskárna disponuje a co je pro vás nejlépe využitelné. Využít můžete např. tyto funkce:

  • ovládání přes mobilní telefon;
  • více zásobníků na papír s možností vložení různých formátů papíru;
  • rychlost tisku – vyšší rychlost oceníte při větších objemech tisku;
  • oboustranný tisk – může výrazně snížit spotřebu papíru;
  • oboustranné skenování;
  • technologie OCR – optické rozpoznávání znaků velmi ulehčuje převod tištěných dokumentů do elektronické podoby;
  • další výhody zde

Pozor na ceny náplní

Při výběru multifunkční tiskárny se neřiďte jen cenou samotné tiskárny, ale také cenou náplně. Před zakoupením zařízení si ověřte, na kolik stran daná náplň vydrží a jakou má životnost. Ve většině případů můžete na internetu dohledat alternativní, levnější náplně od jiných dodavatelů. Počítejte také s cenou papíru, některé tiskárny mohou vyžadovat dražší materiál.

TIP: Pronájem tiskárny

Potřebujete tiskárnu pouze na kratší dobu a víte, že se vám do ní nevyplatí investovat? Využijte možnost pronájmu tiskárny. Díky multifunkci můžete ušetřit až 50 % nákladů za tisk v porovnání s běžnou laserovou tiskárnou. Příklad možné úspory najdete pod odkazem v tomto článku.

Rate this post

Zanechat odpověď