Elektronika

Záložní zdroje UPS

 

Skvělé řešení pro zálohování a redundanci napájení pro výkony až 960 W. Vhodné do oblastí automatizace, telekomunikací, zabezpečení a do všech oblastí průmyslu, u kterých jsou výpadky napájení zcela nežádoucí. To vše jsou záložní zdroje UPS od společnosti Mean Well.

Zálohovací modul je připravený k montáži na DIN lištu a pro UPS je připojen paralelně přímo k napájecí 24V sběrnici s přepínačem proudu až do 40 A. Tento modul využijete pro spojení s hlavním zdrojem energie a se záložním akumulátorem. Jestliže nastane výpadek proudu u hlavního zdroje, dojde k okamžitému přepnutí na záložní napájení z akumulátoru. Výstupem pak může být napětí o hodnotě 21 až 29 V. Vše je řešeno tak, aby byl akumulátor neustále dobíjen z hlavního zdroje napájení. Díky tomu bude záložní akumulátor vždy připravený zasáhnout v případě jakéhokoliv výpadku. Nabíjecí proud je omezen jen na 2 A. Pokud je přítomno napětí na napájecí sběrnici, rozsvítí se zelená LED. Záložní zdroj UPS je dále vybaven vnitřním testerem pro připojený akumulátor. V případě, že se rozsvítí červená LED, hrozí nebezpečí podbití, tedy napětí akumulátoru klesne pod hranici 21,9 V. Žlutá LED naopak signalizuje, že je z baterie odebírána energie. Tím se sepne i další relé, které přináší informace o záložním režimu. Kontakty relé jsou dimenzovány až pro 1 A, a to při maximálním spínacím napětí do DC 30 V. Jestliže napětí akumulátoru klesne pod kritickou mez, je akumulátor od zátěže odpojen a je plně přerušen přísun energie, čímž zabraňuje možnému poškození zařízení. Výhodou je také ochrana proti přepólování, které zamezuje chybnému připojení akumulátoru. Zdroje Meanwell na DIN lištu jsou pro svůj tichý provoz a okamžité polovodičové přepínaní z hlavního zdroje na záložní akumulátor a zpět vhodným řešením k zálohování větších výkonů ve všech oblastech průmyslu, kde jsou v permanenci výkonné spotřebiče.

Pro více informací o záložních zdrojích UPS od společnosti Mean Well pro DIN lištu nás neváhejte kontaktovat. S jakýmkoliv dotazem nebo radou s výběrem záložních zdrojů Mean Well vám rádi pomůžeme.

Rate this post

Zanechat odpověď