Elektronika

Víte, jaké jsou nejdůležitější součásti termolisů?

Potřebujete zcela specifickým způsobem potisknout textil nebo jiný materiál? Pak nejspíše využijete technologie sublimačního tisku. Jestliže máte konkrétní přístroj, rozhodně se vyplatí vědět, z jakých hlavních částí je složen. Ostatně každý z modelů si zasluhuje specifickou údržbu, aby vydržel co možná nejdéle v použitelném stavu. Každý termolis má fakticky 3 základní části. Jedná se o mechanické komponenty a konstrukci stroje, topnou desku a elektroniku. Podívejme se tedy na všechny tři mnohem podrobněji.

Konstrukce a mechanické části termolisu

Kostra termolisu je částí, která se stará o stabilitu celého přístroje. Jestliže je nějakým způsobem narušena, termolis přestává sloužit a kvalita jeho práce je minimální. Může také docházet ke snížení tlaku zařízení, což vede taktéž nepřesvědčivým výsledkům. I proto je zapotřebí kontrolovat šrouby a postupně je utahovat. Nezapomínejte ani na udržování styčných ploch dokonalé čistotě. V případě výbavy termolisu pístnicemi se určitě pravidelně věnujte i olejování.

Topná deska v mnoha podobách

Další důležitou součást, z níž je termolis složen, představuje topná deska. Standardně jsou jí tato zařízení vybavena v různých podobách. Povrch topné desky tvoří nejčastěji teflonová tkanina anebo nástřik téže látky. Sledujte především teplotu. Není-li dostatečná, nedochází k optimálnímu přenosu materiálů.

Elektronika řídící samotný přístroj

Veškeré termolisy disponují moderní elektronikou, jež je jakýmsi mozkem těchto přístrojů. Ostatně sublimační tisk se jí dokonale řídí. Je ukrytá uvnitř termolisu, nicméně udržovat ji lze minimálně tak, že ji občas ofouknete stlačeným vzduchem. Jen tak nebude docházet k jejímu zanášení všudypřítomným prachem.

Ještě vůbec termolis nemáte a aktuálně ho sháníte? Podívejte se na temrolisy.cz a jistě si některý z modelů vyberete.

Rate this post

Zanechat odpověď