Elektronika

Tipy na elektronické systémy vhodné pro zabezpečení prodejen

Maloobchodní prodejny jsou častým terčem zlodějů. Pojďme se podívat na to, jak tyto prodejny zabezpečit, aby se minimalizovaly ztráty.

V bezpečnostní agentuře TOP security mají se zabezpečováním prodejen více než 20leté zkušenosti a jejich doporučení, jak zabezpečit zboží, předejít krádežím a chránit zdraví zaměstnanců i zákazníků mohou aplikovat jak majitelé malých obchůdků, tak ti, co provozují větší markety i obchodní centra.

1.  Ostraha prodejen – rychlý a efektivní zásah

Fyzická ostraha prodejny je velmi dobrým preventivním prvkem zabezpečení prodejen. Ostraha už jen svou přítomností působí zastrašujícím dojmem, proto je vhodné, když jsou tito zaměstnanci fyzicky zdatní.

Výhodou je, že strážní mohou okamžitě zasáhnout jak při zjištění krádeže, tak při konfliktech mezi zákazníky nebo při agresivním jednání směřujícím na zaměstnance. Fyzická ostraha by měla obsluhovat zabezpečovací systémy prodejny, být po ruce v případě vykládky a uskladnění zboží i při transportech finanční hotovosti.

2.  Alarmy do prodejny – když je zavřeno, střeží všechny prostory

Součástí zabezpečení prodejny jsou i elektronické zabezpečovací systémy v podobě čidel a alarmů. Ty se využívají ve chvílích, kdy je obchod uzavřen a je nutné chránit prostory před vloupáním. Alarmy do prodejny mohou reagovat na pohyb i na otevření dveří, mohou rozeznít sirénu a odeslat upozornění na předem nastavené kontakty nebo přímo bezpečnostní agentuře.

3.  Kamerové systémy do prodejny – účinně bojují se zloději a pomohou vám s marketingem

Praktickým prvkem ostrahy prodejen jsou kamerové systémy do prodejny. Jejich funkce je vícenásobná. Moderní kamerové systémy:

  • sledují pohyb zákazníků a pomáhají odhalovat krádeže,
  • dokáží rozpoznat obličeje,
  • detekují vandalismus,
  • monitorují odložené a zmizelé předměty,
  • rozpoznávají zákaznické chování,
  • disponují nočním viděním,
  • zobrazují živý záznam a umožňují zpětné shlédnutí záznamu,
  • poskytují termozobrazení (vhodné při odhalení osob s teplotou).

Využít lze jak drátové, tak moderní bezdrátové kamerové systémy. Typ kamer je dobré konzultovat s bezpečnostní agenturou, která doporučí nejvhodnější zařízení pro daný typ prodejny.

4.  Elektronické detekční brány a skenery pro zabezpečení zboží

zabezpečení zboží v prodejnách se využívají moderní elektronické detekční brány, které dokáží pomocí nízkých frekvencí komunikovat s čipy nebo etiketami umístěnými na zboží. Aby zboží mohlo projít detekční bránou, aniž by došlo ke spuštění alarmu a optického signálu, je nutné zboží odkódovat na pokladně. Tento systém je jednoduchý a efektivní.

Bohužel řada osob se detekční brány snaží obejít pomocí různě upravených zavazadel nebo oděvů. Zde už musí nastoupit pozorná fyzická ostraha, která dokáže vytipovat podezřelé chování a odhalit zloděje.

5.  EPS pro prodejny

Elektronická požární signalizace je v prodejnách nezbytná. Vzhledem k tomu, že je zde velký pohyb osob i zboží, je také vysoké riziko vzniku požáru. Jeho včasné odhalení může předejít vysokým škodám na majetku i na lidském zdraví. Opět je vhodné obrátit se s otázkou výběru, montáže i servisu na bezpečnostní agenturu, která má s tímto typem zabezpečení zkušenosti.

6.  Přístupové systémy pro kontrolu pohybu osob

K zabezpečení prodejny mohou přispět i přístupové systémy, díky kterým má majitel obchodu okamžitý přehled o tom, kdo ze zaměstnanců je aktuálně na prodejně. Systémy ACS umožňují také rozčlenit prostory a umožnit vstupy zaměstnancům jen tam, kam dostanou oprávnění. Tyto systémy jsou vhodné zejména pro větší obchodní centra s více obchody. Každého zaměstnance lze vybavit čipem, přístupovou kartou, kódem nebo umožnit vstup pomocí otisku prstu.

Komplexní a promyšlené zabezpečení prodejny dokáže minimalizovat ztráty na zboží. Ideální je, pokud prodejnu zabezpečí odborné firmy, které dokáží zkompletovat systém podle požadavků klienta.

Mohlo by Vás zajímat: Vánoce jsou za dveřmi, krádeže přibývají. Jak se bránit?

Rate this post

Zanechat odpověď