Elektronika

PlayStation Plus již brzy přijde se 3 variantami předplatného. Bude o něj větší zájem než o Xbox Game Pass?

Doby, kdy se za digitální zábavu platily horentní sumy, jsou naštěstí dávno pryč. Konzolisté si nyní užívají přístup ke stovkám skvělých herních titulů za poměrně směšné částky. Sony na konci března odkryla detaily nového předplatného a majitelé PlayStationu se mají na co těšit. Bude česká verze PlayStation Plus lepší než konkurenční služba Xbox Game Pass?

Otázkou nebylo jestli, ale spíše kdy Sony zareaguje na neobyčejně oblíbené předplatné Game Pass, které je k dispozici pro Xbox i PC. Odpověď přišla v závěru minulého měsíce a fanoušky japonské konzole uspokojila. Od letošního června si totiž budou moct vybrat ze tří různých variant předplatného včetně nejvyššího stupně, který otevírá brány do knihovny čítající přes 700 titulů. Vypadá to, že si DualSense PS5 odpočine jen po dobu nezbytného nabíjení.

Základní předplatné PlayStation Plus Essential za 8,99€ měsíčně / 24,99€ čtvrtletně / 59,99€ ročně je v podstatě obdoba současného programu PlayStation Plus. Předplatitelé se mohou těšit na exkluzivní slevy, možnost ukládání do cloudu, online multiplayer a především si každý měsíc stáhnout dvě hry zcela zdarma.

Kdo se s nejlevnějším předplatným nespokojí, může si připlatit za variantu PlayStation Plus Extra. K mání je za 13,99€ měsíčně / 39,99€ čtvrtletně / 99,99€ ročně a kromě výše uvedeného (tzn. toho, co je zahrnuto v rámci programu Essential) zahrnuje přístup ke katalogu s až čtyřmi stovkami titulů pro PS4 a PS5. V knihovně jsou hitovky od PlayStation Studios i jiných vydavatelů.

Pomyslnou třešničkou na dortu je nejdražší PlayStation Plus Premium. Za 16,99€ měsíčně / 49,99€ čtvrtletně / 119,99€ ročně servíruje ještě více zábavy – navrch ke všemu, co je zahrnuto ve variantě Extra, si hráči zahrají více než tři sta dalších titulů, a to klasické šlágry pro původní PlayStation, PS2 a PSP.

Pokud se vám nad nabídkou od Sony sbíhají sliny, zapište si do kalendáře poznámku 22. června. Právě v tento den totiž u nás začne fungovat cloudové hraní a spousta videoherních nadšenců možná odloží stranou svůj Xbox One ovladač, který doposud nechtěli dát z ruky.

5/5 - (1 vote)

Zanechat odpověď