Nezařazené

Bezpečnost na pracovišti a kurzy první pomoci

V poslední době se více hovoří na téma bezpečnost na pracovišti. Zaměstnavatelé mají povinnost proškolit své pracovníky ohledně kurzu první pomoci. Možná se vám to bude zdát zbytečné, ale nikdy nevíte, co se může na pracovišti stát. Úrazy všeho druhu jsou na denním pořádku. Každá firma nesmí postrádat záchranářské vybavení a lékárničky. Pověřený proškolený pracovník by si měl poradit rychle v každičké situaci.

Kurzy první pomoci mají svůj význam

Doma, na dovolené, v práci, prostě všude se vám budou hodit kurzy první pomoci. V domácnosti sice běžně nenajdete zdravotnická nosítka, ale klasická dezinfekce a obvazy jsou běžnou výbavou. Někdo si myslí, že se stávají úrazy spíše v provozech, dílnách a na stavbách, ale může k nim dojít i v kanceláři. Problémy nejsou obvyklé ani v kuchyni. Uklouznout mohou také servírky a číšnici. Při poranění očí se skvěle hodí oční sprchy.

Jak se zachovat při ošetření úrazu

Díky kurzům první pomoci se zaměstnanec firmy naučí, jak se zachovat v dané situaci. Pokud nemá informace, je zle. Poskytnout člověku první pomoc je samozřejmě morální záležitost. Když už nemůže vidět pracovník krev, ať nezpanikaří a hned zavolá zdravotníka firmy anebo sanitku. Někdy běží dokonce o minuty. Pověřený pracovník ihned zamíří do své zdravotnické brašny a přivolaní záchranáři mohou aplikovat dlahy či krční fixační límce.

Alkohol na pracoviště prostě nepatří

Zaměstnavatel nesmí postrádat alkohol testery a drogové testy. Jen tak zamezí neprofesionálním výkonům. I to se bohužel stává. Svou důležitost mají také výstražné pásky a dopravní kužely. Zaměstnanci určení pro poskytování první pomoci by měli mít alespoň 18 let. Základem je dobrá fyzická i psychická kondice a schopnost rychlého rozhodování. Pracovník se musí umět vypořádat s pohledem na krev.

Rate this post

Zanechat odpověď