Elektronika

Jak ozvučit akci? Vsaďte na kvalitu i kvantitu

 

Kvalita > kvantita. Ne vždy tato rovnice platí. Na některých akcích totiž potřebujete, aby byly obě hodnoty v rovnováze. Jak tedy ozvučit vaši akci?

Ozvučení akcí není radno podceňovat. Dobrý zvuk totiž posouvá zážitek z celé akce na úplně jinou úroveň. Ať už tedy pořádáte menší rodinnou sešlost, nebo jste se rozhodli, že připravíte velký festival, tento článek vám pomůže.

Vsaďte na kvalitu

Jelikož tento článek chceme věnovat ozvučení akcí, budeme předpokládat, že pořádáte akci, kde je zvuk nedílnou součástí zážitku. Může jít o koncert, přednášku i sešlost s dobrou muzikou. Ve všech jmenovaných případech budete potřebovat dobře ozvučit celou místnost. S tím by vám měly pomoct kvalitní reproduktory. Rozmístěte je tak, aby pokryly celou plochu. Využít můžete i prostorového zvuku. Bude to chtít ale trochu nastavování a času.

Velmi důležité jsou na každém koncertu i přednášce mikrofony. Nespoléhejte na nejlevnější bezdrátové modely. Raději si připlaťte a vsaďte na kvalitu. A myslete také na záchrannou síť. Moudré pravidlo říká, že byste vždy měli mít v záloze náhradní vybavení. Proto se nebojte přikoupit o jeden nebo dva mikrofony víc. Nikdy nevíte, kdy se budou hodit.

Drahé vybavení za zlomek ceny

Pokud dbáte na kvalitu a budete nakupovat špičkové vybavení, zjistíte, že to není nic levného. Tento problém může vyřešit pronájem aparatůry. Dobré vybavení budete mít k dispozici ve větším množství, navíc za přijatelnou cenu. Pro krátkodobé a jednorázové akce jde o ideální řešení. Zaplatíte totiž jen zlomek pořizovací ceny a nebudete se muset starat ani o montáž.

Právě tyto služby nabízí společnost Rental Economic Service – pronájem zvukové techniky Praha a okolí. Technici přijedou v domluvený čas a přivezou s sebou veškerou potřebnou techniku. Po domluvě vše připraví a vyzkouší, případně vás i zaučí. Jakmile akce skončí, vše zase rozeberou a odvezou. Nebudete tedy muset nic dělat a budete mít jistotu, že technika bude fungovat tak, jak má.

 

 

 

Rate this post

Zanechat odpověď