Počítače

Repasovaný ultrabook Dell Latitude E7440: špičkový manažerský stroj pro všechny?

Ultrabooky mají někteří z nás zafixované jako manažerské stroje, které nad konkurencí vyčnívají hlavně vyšší cenou. Ultra tenké rozměry, velká výdrž baterie a elegantní vzhled ale lákají širší zástupy uživatelů. Studenti nebo lidé, kteří jsou často na cestách, ale mají hlouběji do kapsy, pak  mohou buď slevit z kvalitativních požadavků, nebo v dnešní době už i zakoupit ultrabook repasovaný.

O repasované technice jako takové už jste nejspíš četli. Předchozí používání ve velkých firmách tlačí ceny počítačů a notebooků výrazně níže, a pokud jsou stále bezchybně funkční, stávají se horkým zbožím pro velké množství uživatelů. V případě důvěryhodného prodejce poskytujícího záruku si totiž téměř v ničem nezadají se zbrusu novými zařízením.

Ještě delší výdrž s vyměnitelnou baterií

Zatímco firma Dell je na poli repasované výpočetní techniky dlouhodobou sázkou na jistotu, ultrabooky jsou v tomto oboru spíš novinkou. A hned na rozjezd prodejci přichází s pořádně vysokým kalibrem – modelem Dell Latitude E7440.

Ultrabook zaujme už na první pohled matně stříbrným designem, při bližším prozkoumání pak překvapuje detailním provedením některých prvků. Povrch kolem klávesnice má soft-touch úpravu, která je asi nejideálnějším pro pohodlné psaní.

Na ultrabooku najdeme všechny důležité porty, čtečky paměťových i čipových karet nebo kombinovaný audio port pro sluchátka i mikrofon. Dell Latitude E7440 disponuje úsporným procesorem Intel Core čtvrté generace s nízkonapěťovým označením “U”, pevným mSATA diskem a vyměnitelnou baterií, což u ultrabooků jinak nebývá zrovna obvyklé.

Když repasovaný, tak hlavně spolehlivý

Dell Latitude E7440 je testován podle vojenské normy 810G. To znamená, že prochází třeba testy simulujícími 120 hodin v uzavřeném vozidle na přímém slunci nebo pravidelným otevíráním a zavíráním po 15 minutách.

V kombinaci s velmi tichým provozem a dobrou výdrží baterie se jedná o stroj, který nabízí vysokou kvalitu za – v případě repasovaného modelu – velmi příznivou cenu.

 

Autor: Jakub Kašpar

Rate this post

Zanechat odpověď