Počítače

K čemu slouží grafické karty

Bez kvalitní grafické karty se dnes neobejde většina uživatelů počítače. Zvláště pak těch, kteří si rádi zahrají kdejakou novou hru, nebo alespoň občas provádí grafické úpravy. Budete-li mít zastaralou nebo „slabou“ grafickou kartu, jistě se vám stane, že nebudete moct nějakou hru spustit. Stejně tak vám nebudou fungovat některé grafické programy. Aby vám počítačová sestava hladce fungovala, bez grafické karty se neobejdete.

Inspirujte se při výběru grafické karty

Pokud grafickým kartám příliš nerozumíte, nebo se vám nechce zjišťovat, která je dobrá pro tu či onu činnost, určitě vám přijde vhod test grafických karet. Jde o hezké a přehledné srovnání grafických karet dle jejich ceny. Záhy zjistíte, že je dobré do této karty investovat alespoň 4 000 Kč. To platí v případě, že si občas rádi zahrajete i nějakou hru. Čím je grafická karta dražší, tím je zpravidla výkonnější a má větší paměť. V testu najdete nejen klady některých karet, ale i jejich zápory.

Líbit by se vám mohla kupříkladu NVIDIA Geforce GTX 1660 Ti. Podíváme-li se na poměr ceny vs. výkonu grafických karet s cenou pod 8 000 Kč, tato grafická karta ve všech testech vyhrává. Je výkonově srovnatelná jako starší verze GTX 1070, avšak cena je mnohem přijatelnější. S přehledem obstojí při vysokých požadavcích na výkon, brilantní grafiku i plynulý chod náročných PC her i nestandartních grafických aplikací.

Myslete i na herní monitor

Aby se vám skvěle hrálo, je dobré pořídit si herní monitor, který musí splňovat specifické nároky. Měl by disponovat vysokou obnovovací frekvencí a nízkým input lagem. Aby byl zachován ostrý obraz i při rychlých scénách, potřebujete, aby měl co nejnižší hodnotu odezvy. TN panely, jejichž cena je velmi příznivá, to dovolí. I když nedosahují tak věrného podání barev a širokých pozorovacích úhlů jako IPS displeje nebo VA displeje. Záleží však vždy na kombinaci všech parametrů.

Mnoho skvělých rad a tipů na vybavení, se kterým budete při hře počítačových her zaručeně spokojeni, najdete na webu monade.cz. Podívejte se a během chvíle budete znát aktuální trendy na poli herní techniky.

 

 

Rate this post

Zanechat odpověď