Elektronika

Co dokážete s chytrým osvětlením Philips Hue?

Milujete všechny možné technologické hračky? Pak vám doma nesmí chybět chytré osvětlení Philips Hue. Nejde o žádnou horkou novinku, na trhu je už nějakou chvilku, nicméně stále se vylepšuje. Přichází nové řady a výrobce oznamuje spolupráce s dalšími firmami. Díky tomu si své osvětlení propojíte třeba s kávovarem či herní klávesnicí.

Chytré bezdrátové osvětlení Philips Hue se ničím neliší od běžných žárovek. Na první pohled nemáte šanci poznat, že umí něco navíc. Kromě klasických žárovek různých tvarů jsou k dispozici i světelné pásky, celá svítidla a pak ovládací prvky například pro hlasové ovládání nebo snímání pohybu. Co dalšího kromě automatického rozsvícení či rozsvícení hlasem umí?

Mohou se rozsvítit, když přijíždíte domů

Kolikrát už se vám stalo, že jste večer přišli či přijeli domů a všude byla tma. Částečně to vyřeší pohybové čidlo, ale pokud jdete od branky až k domu potmě, není to nic příjemného. Systém inteligentního osvětlení může sledovat vaši polohu a světla rozsvítit, když se blížíte k příjezdové bráně.

Spárují se s vaším herním vybavením

Máte doma herní výbavu od společnosti Razer? Philips Hue s ní jde propojit, takže vám pak může podle hry svítit nejen klávesnice a myš, ale celá místnost. Navíc je možná synchronizace s tím, co se děje na obrazovce počítače, i bez vybavení Razer. Světlo v místnosti může ladit s tím, na co se zrovna díváte – více informací najdete zde: http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/vylepsete-si-domacnost-s-osvetlovacim-systemem-philips-hue.

Užijete si nezapomenutelnou diskotéku

Asi nejkouzelnější je spárování světla s právě přehrávanou hudbou. Odstíny osvětlení se vám pak mění podle rytmu písně. Ne, nevypadá to jako epileptický záchvat, výsledek je dech beroucí.

Na kolik systém Philips Hue vyjde a co všechno ještě umí? Přečtěte si o něm více přímo na blogu Philips: http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/uzitecny-a-zabavny-philips-hue. Mimochodem existují interiérové, ale i outdoorové varianty světla.

 

Rate this post

Zanechat odpověď