Elektronika

Jak vybavit zvuková studia a produkční pracoviště?

Přemýšlíte nad založením nového zvukového studia, které bude sloužit pro nahrávání písní, reklam a mluveného slova? Nebo plánujete modernizaci stávajícího zvukového studia? V tom případě je důležité věnovat dostatečnou pozornost na jeho vybavení, tak aby sloužilo svému účelu. A jaké vybavení by nemělo v žádném zvukovém studiu chybět?

Základem je kvalitní ozvučení

Jedním z hlavních požadavků na každé zvukové studio či produkční pracoviště je jednoznačně zajištění kvalitního ozvučení. Správně vyřešená akustika v místnosti zajistí vysoké požadavky na čistotu zvuku, která hraje při nahrávání hudby či mluveného slova tu nejdůležitější roli. Proto je třeba se poohlédnout po akusticky vhodných materiálech, jako jsou například akustické desky pro odhlučnění stěny a stropu, materiály do podlahy, akustické hmoždinky apod.

Pořiďte si kvalitní zvukařskou techniku

Pro každé zvukové studio a produkční pracoviště je třeba dále zajistit špičkovou zvukařskou techniku. Tato technika by měla být určena přímo pro tyto účely. Z této techniky by neměly chybět především studiové mikrofony, jedině tyto mikrofony zajistí věrné zachycení zvuku. Dále jsou nutné zvukové karty, které slouží pro převod zvuku na digitální stopu. S digitálními stopami lze pak snadno pracovat v hudebním programu. A také je třeba použít zvukové monitory, které by neměly být nikdy nahrazovány běžnými reproduktory.

Nechte to na profesionálech

Aby splňovalo zvukové studio svůj účel je třeba kromě technického vybavení a akustiky prostoru také zajistit měření akustiky, smysluplné uspořádání této techniky a její instalaci. Z toho důvodu je vhodné obrátit se na odbornou firmu. Odborníkem na zvuková a produkční studia je například společnost AVT Group, která dokáže připravit kompletní návrh zvukového studia i pro vás. Dokáže se postarat o pořízení špičkové technologie, zasíťování, instalaci a zprovoznění techniky i případný servis. Mezi její významné klienty patří například Nova, Prima, Česká televize, O2 aréna, přední české univerzity a mnoho dalších firem.

Více informací získáte na webové stránce AVT Group.

Rate this post

Zanechat odpověď