Elektronika

Zařízení pro ochranu majetku: Fotopast nebo kamerový systém?

Rozhodujete-li se koupit zařízení pro ochranu majetku, pravděpodobně vás jako první napadne kamerový systém. Ve skutečnosti ale kamerový systém není jedinou možností, jak můžete svůj majetek efektivně chránit. Pokud chcete ušetřit, a zároveň mít k dispozici praktické zařízení, které vám umožní ihned odeslat snímky pachatele na e-mail, nebo na mobilní telefon, je pro vás ideální volbou fotopast.

Oproti fotopastem, které jsou pro účely ochrany majetku čím dál oblíbenější, mají kamerové systémy řadu nevýhod. Jednou z nich je například fakt, že jsou většinou instalovány na viditelném místě, navíc ve tmě svítí, a proto jsou pro zloděje dobře viditelné. Další nevýhodou je nutnost připojení k elektrickému napájení.

Kamerové systémy se také neobejdou bez kabeláže, což s sebou nese také nutný zásah do zdiva. Instalace kamerových systémů bývá proto zbytečně komplikovaná a finančně náročná. Mezi další negativa kamerových systémů bezesporu patří jejich trvalé umístění.

Místo kamerového systému fotopast

Nejen soukromé osoby, ale dokonce i obce, již pro ochranu majetku čím dál častěji pořizují kvalitní fotopasti. Jedná se o malé mobilní zařízení, které funguje na baterie, a proto není nutné připojení k elektřině. Foto-past je možné umístit na jakékoliv místo, a navíc ji velmi dobře zamaskovat tak, aby ji pachatel neměl šanci odhalit. Většinou je totiž fotopast instalována do stromů či keřů. Moderní fotopasti s GSM modulem navíc umožňují okamžité odeslání pořízených snímků na mobilní telefon nebo na e-mail, takže ihned budete vědět, že se někdo pokouší odcizit či znehodnotit váš majetek.

Široký výběr fotopastí najdete například v kamenné prodejně Výcvikové obojky v Koněvově ulici v Praze 3, kde vám odborný personál ochotně poradí s výběrem ideální fotopasti pro vaše potřeby.

Rate this post

Zanechat odpověď