Elektronika

Sharplayers.cz je nový startup nabízející 3D tisk na zakázku

 

V posledních několika letech došlo v oblasti technologií k obrovskému pokroku, přičemž do popředí se prodral revoluční způsob výroby různých komponentů i zdravotnických potřeb a pomůcek. Věděli jste například, že za pomoci 3D tisku je možné vytvořit náhradu kosti, konstrukční části ortéz či protéz? V současné době existuje spousta společností věnujících se právě 3D tisku, přičemž v našich končinách vznikl nový startup Sharplayers.cz, jehož služeb rozhodně využijete, jakmile se dozvíte, co všechno nabízí.

Hlavní službou v portfoliu startupového projektu je 3D tisk na zakázku, tudíž bez problémů si objednáte výrobu jakéhokoliv předmětu za pomoci 3D tisku. Za vznikem startupu Sharplayers.cz stojí člověk, jenž původně hledal firmu, která by mu pomohla zhmotnit jeho myšlenku. Bohužel, neměl se na koho obrátit, protože požadoval nejen výrobu svého prototypu skrze 3D tisk, ale také poradenství v dané oblasti, a proto se rozhodl, že na českém trhu založí takovou společnost sám. Začal tak pomáhat lidem, kteří se ocitli ve stejné situaci jako on.

3D tisk si objednáte skrze internet

V dnešní digitální éře nemusíte chodit v podstatě nikam do kamenné pobočky, protože spoustu služeb si objednáte přes internet, a to i 3D tisk na zakázku. Stačí navštívit webovou stránku Sharplayers.cz, kde skrze příslušný formulář nahrajete potřebné dokumenty, zvolíte si také materiál, barvu a vlastnosti, jimiž by měl výsledný výrobek disponovat. Jestliže máte specifické požadavky, neváhejte je k objednávce napsat.

Ještě předtím, než se startup pustí do realizace vašeho požadavku, vám zašle kalkulaci. Jelikož si zakládá na rychlosti, kalkulaci máte k dispozici během tří hodin. Jakmile se rozhodnete, že chcete za danou cenu výrobek „vytisknout“, stačí objednávku zaplatit a startup zahájí výrobu. Dokonce si pro výsledek nemusíte ani jezdit, neboť vám ho společnost zašle DPD kurýrem. Co vás ještě potěší, nemusíte se nacházet ani v České republice, neboť startup zasílá objednávky do celého světa.

Sharplayers.cz a jeho technologie 3D tisku

Oblast 3D tisku se tak rychle rozvíjí, že vzniklo už několik technologií. Startup Sharplayers.cz nepoužívá pouze jeden způsob, ale hned dva. Cenově přijatelnější variantou je Fused Filament Fabrication (FFF), která slouží k výrobě prototypů v nízkém rozlišení (rozlišení vrstva je 0,1 mm). Technologie má minimalizovat náklady, přesnost je +/- 0,2 mm a vytisknout si touto formou můžete nechat výrobek o velikosti až 300 × 300 × 300 mm. Startup však počítá s tím, že v budoucnosti se maximální velikost tisku zvýší.

Potřebujete tedy zrealizovat průmyslový prototyp nebo třeba i dekorace jako sochy? Právě k takovým účelům slouží Fused Filament Fabrication.

Dražší alternativou je stereolitografie označována jako SLA či SL. Slouží pro zájemce, již vyžadují maximální přesnost, neboť rozlišení vrstvy je 0,03 mm a přesnost tisku +/- 0,08 mm. Stereolitografie se doporučuje v okamžiku, kdy potřebujete vysoce přesné detaily. Výsledek se však pyšní také dokonalou tuhostí a hladkým povrchem. Co se týče velikosti, je možné daným způsobem vytisknout prostředek s rozměry až 200 × 120 × 65 mm. Prostřednictvím stereolitografie se vyrábí hlavně počítačové komponenty a lékařské modely. Technologie nachází uplatnění také ve stomatologii.

Jak je to s cenou?

S velkou pravděpodobností vás zajímá, jak je na tom cena 3D tisku. Bohužel, není možné jednoznačně říct, kolik za jednotlivé prototypy zaplatíte, protože všechno se odvíjí od zvolené technologie i náročnosti výrobku. Startup má však nastavené, že hodina 3D tisku vyjde na zhruba 50 až 150 korun, ale o přesnou kalkulaci si raději požádejte, abyste neměli zkreslené představy.

5/5 - (1 vote)

Zanechat odpověď