Počítače

Jsou notebooky Acer dobrou volbou?

Vybíráte si nový pracovní nástroj a vyžadujete od něj dostatečný výkon, inovativní funkce a spolehlivost? Pokud jde o poměr ceny a užitných vlastností, na špici se již několik let drží notebooky značky Acer. Ale jak je to s onou spolehlivostí? Nejsou produkty této značky až příliš levné na to, aby mohly být zároveň kvalitní?

Značka Acer budí emoce. První skupina jí nemůže přijít na jméno, druhá na ni nedá dopustit. To vše díky tomu, jak se výrobce prezentuje. Notebooky jsou na tom po hardwarové stránce lépe než cenově srovnatelná konkurence, a navíc se vyznačují zdařilým designem. Jinými slovy se jeví jako až „podezřele“ výhodná koupě.

Jak je to s poruchovostí?

Z hlediska poruchovosti jsou na tom notebooky Acer poměrně dobře. Nepatří sice k nejspolehlivějším, ale rozhodně na tom nejsou nejhůř. V testech spolehlivosti se drží kolem průměru. Dobrá zpráva je, že opravy notebooků Acer patří k těm levnějším.

Náhradní díly na notebooky Acer jsou cenově dostupné a v případě vhodně zvolené opravny vás nevyjde na moc ani práce servisního technika.

Vyplatí se oprava staršího Aceru?

Máte doma starší notebook Acer, se kterým se ještě nechcete rozloučit? Nemusíte, protože si ho můžete nechat levně opravit. Předpokladem je, že se obrátíte na neznačkový Acer servis, který provede výměnu vadného komponentu a nikoliv celé základové desky, což je běžná praxe autorizovaných opraven.

Oprava notebooku v neautorizovaném servisu se většině zákazníků vyplatí. Dokládají to statistiky poboček servisního centra ABAX, dle kterých se po cenové kalkulaci rozhodne pro opravu 8 z 10 lidí. Míra reklamací je velmi nízká, dokonce méně než 10 %.

Tak měli byste si notebook Acer pořídit?

Naše odpověď na otázku, zda jsou notebooky Acer dobrou volbou, zní „ano“. A to pro každého, kdo potřebuje dostatečně výkonný pracovní nástroj, ale nechce, nebo si nemůže dovolit investovat příliš vysokou částku.

5/5 - (1 vote)

Zanechat odpověď