Počítače

Microsoft Office pro studenty, ale nejen pro ně

 

Pokud jste studentem, tak budete potřebovat na své PC sestavě, případně ne NTB, jednak kvalitní operační systém, a v neposlední řadě také vhodnou sadu kancelářských nástrojů Microsoft Office, která nebude zbytečně drahá. Takové systémy, jako Windows 7, či Windows 8, jsou dnes již trochu out, a tak nebude od věci zaměřit se na Windows 10, který nabízí spoustu inovací. I tak se ale najde pořád dost uživatelů, kteří používají Windows 7, neboť ten patři k těm vůbec nejoblíbenějším po XP. Bohužel už v současné době nenabízí technickou podporu a aktualizace, a tak se různé verze Windows 10 jeví jako jediná možnost. Pro domácí účely je ideální Windows 10 Home, pro firmy a náročné uživatele zase Windows 10 Pro.

A jak je to tedy s Microsoft Office, na které se v následujících odstavcích zaměříme?

Microsoft Office 2016 a jeho nástroje

Studenti většinou požadují kancelářské nástroje, které jsou levnější než profi verze, ale na druhou stranu zvládnou spoustu operací. Microsoft Office 2016 je pro ně stále ideální, přes to, že se již na trhu objevily i novější verze tohoto balíku. Microsoft Office 2016 obsahuje základní a nejvíce používané aplikace, jako je Word, Powerpoint, nebo Excel. Práce ve Microsoft Office 2016 je intuitivní a snadná, vše je přehledné, a i když jste neprošli žádným kurzem, brzy se s tímto balíčkem naučíte skvěle pracovat. Někdo preferuje texty, jiný zase práci s tabulkami, další zase využívají Microsoft Office 2016 se vším všudy. Samozřejmě, že vám umožní také tvoření krásných prezentací, pro studující naprosto nezbytných. Tento software je skvělý v tom, že šetří čas, tedy neobsahuje žádné zbytečnosti a nadbytečné kudrlinky. Cílem je zkrátka vytvářet sofistikované dokumenty, tabulky a grafy, a můžete i provádět různé výpočty. Poznámkový blok OneNote je pak ideální pro rychlé poznámky přímo na ploše Windows 10.

Vylepšení

Oproti verzím, jako Microsoft Office 2007, Microsoft Office 2010, Microsoft Office 2011, či Microsoft Office 2013, nabízí šestnáctka taková vylepšení, jako je možnost dotykového ovládání rukou či stylusem, dále pak lepší rozlišení nebo oblíbenou nápovědu Tell Me, s jejíž pomocí snadno najdete danou funkci či aplikaci v kancelářském balíčku Windows Office 2016.

Ochrana proti ztrátě dat

Na závěr si řekněme něco o velmi důležitém atributu Microsoft Office 2016. Je jím skvělá ochrana proti ztrátě dat. Ta je zajištěna díky vychytanému online úložišti dat OneDrive s velikou kapacitou 5 GB.

Ať už tedy studujete, nebo chcete do své domácí pracovny kvalitní Microsoft Office, verze 2016 je naprosto dostačující, anebo lze sáhnout po ještě limitovanější a levnější verzi Office 365.

Rate this post

Zanechat odpověď