Elektronika

Jak efektivně vybrat náplň do tiskárny

Jedním z nejčastějších úkonů při nákupu kancelářských potřeb je pořizování náplně do tiskárny. Ve firemním prostředí, kde se tiskne nesmírně často, je zapotřebí vyměnit kazetu v podstatě každou chvíli, doma je frekvence nižší. Přesto ale v obou případech musíte přesně vědět, co máte vlastně shánět. Dále není od věci vyznat se v problematice a dokázat při nákupu ušetřit nemalé finanční prostředky. Právě proto se na výběr náplně do tiskárny podíváme mnohem podrobněji a samozřejmě doporučíme i prodejce.

Technologie tisku v hlavní roli

V první řadě je nezbytné klást důraz na způsob tisku. Na trhu existuje spousta zařízení fungujících na rozličných principech. Jmenovat bychom mohli tiskárny jehličkové, laserové, termosublimační inkoustové a mnohé jiné. Obecně lze ale hovořit o dvou nejvyužívanějších typech, jimiž jsou právě inkoustové a laserové. Do prvně jmenovaných přijdou inkoustové kazety a do druhých tonerové cartridge. Inkoustové cartridge jsou mnohem levnější, nicméně vydrží méně a tisk je nákladnější. Laserová technologie je propracovanější a kromě ekonomického hlediska je třeba jmenovat i vyšší rychlost tisku.

Originální, nebo kompatibilní cartridge?

Tuto otázku je zapotřebí také vyřešit. U originálních náplní si můžete být jistí vysokou kvalitou a garantovaným počtem vytištěných dokumentů. Kvalita je zaručena i tím, že tyto tonery do tiskáren produkuje přímo samotný výrobce tiskáren. Jestliže zvolíte kompatibilní, dostanete se mnohdy i na poloviční cenu. Tisk je přitom z drtivé většiny stejně kvalitní a i množství vytištěných dokumentů se nijak výrazně neliší. Kompatibilní náplně lze sehnat prakticky ke všem dostupným zařízením na tuzemském trhu. Ostatně, přesvědčit se o tom můžete velmi jednoduše v tomto eshopu. K dispozici je zde velké množství všech možných náplní do různých typů tiskáren.

Rate this post

Zanechat odpověď