Elektronika

Jaké jsou možnosti při volbě garážových vrat?

Garážová vrata jsou velmi důležitým prvkem, pokud máte doma vlastní garáž a chcete ji ochránit před případnými zloději. V současné době se vyrábí několik variant produktů, každý z nich má své pozitivní i stinné stránky.

Výklopná vrata

Jsou klasikou, která dnes už ale není příliš doporučovaná. Při otevírání totiž potřebujete mít dostatek volného prostoru před samotnou garáží. Často se stává, že při manipulaci zabraňují volnému průchodu lidí po chodníku, pokud s ním garáž přímo sousedí, případně dokonce vrata zasahují přímo do vozovky. Navíc nemají ani příliš dobré těsnící vlastnosti. Výhodou je, že se dají pořídit poměrně levně v porovnání s dalšími typy vrat.

Sekční verze

Sekční garážová vrata jsou naopak nejoblíbenější. A není se čemu divit. Jde o řešení, které je velmi praktické z hlediska minimálních nároků na volný prostor. Lamely se při otevírání zasunují pod strop garáže. Stačí, aby měla dostatečně vysoký strop, a máte vystaráno. Dobrou ukázkou moderních produktů jsou třeba sekční garážová vrata Kružík.

Rolovací varianta

Dalším možným řešením jsou rolovací garážová vrata. Ta jsou vhodná v případě, že je strop garáže příliš nízký, případně nějakým způsobem zužitkovaný. Lamely vrat v tomto případě zajíždějí do schránky. Oproti sekčním vratům mají horší tepelně izolační vlastnosti. Ne však natolik, abyste je nemohli využít pro vytápěnou garáž.

Další možnosti

Kromě výše uvedených typů je možné zvolit ještě garážová vrata posuvná. Ta se při otevírání zasunují k boku garáže. Zajímavou variantou jsou pak dvoukřídlá garážová vrata, jež se ale podobně jako výklopná hodí spíše pro garáže, před nimiž je dostatek volného prostoru.

Bydlíte-li v Moravskoslezském kraji, máte možnost si pořídit produkty v rámci nabídky garážová vrata Ostrava. Pocházejí od renomované firmy, která vám je dodá na míru.

Rate this post

Zanechat odpověď