Elektronika

Revoluční tamponový tisk

Tamponový tisk je ve světě tisku revolucí v pravém slova smyslu. Umožňuje totiž tisk na předměty různých tvarů a povrchů.

Tamponový tisk (někdy se setkáte se zkráceným pojmem tampotisk) nachází své využití v celé škále odvětví – v automobilovém průmyslu, zdravotnictví, vyhledávaný je konstruktéry i návrháři. Umožňuje tisk na oblečení, elektrické spotřebiče, sportovní potřeby, elektroniku i hračky. Všechny tyto produkty zatraktivňuje a mnohdy i zvyšuje jejich funkčnost. Své místo samozřejmě má i v reklamě.

Historie tamponového tisku

Na začátku byla obyčejná snaha potisknout ciferník náramkových hodinek. Proto byl tamponový tisk zpočátku doménou pouze hodinářského průmyslu. Do dalších odvětví začala pomalu pronikat až ve druhé polovině šedesátých let minulého století. Ten pravý boom přišel až s objevením silikonových tamponů a tampotiskových strojů, které uspokojily poptávku po jednoduchém a levném tisku.

Tampotisk zažívá boom

A dnes je na absolutním vrcholu. Je možné jej používat pro celou řadu aplikací. Stejně jako na předměty široké škály velikostí a tvarů včetně válcovitého a kulovitého. Problémem však nejsou ani povrchy konkávní, vypouklé, s texturou či se širokými úhly.

Možnosti využití

Z technologického hlediska má tamponový tisk široký rozsah použití. Bez tampotisku by v podstatě neexistoval pojem reklamní předmět. Všechny ty pera, zapalovače, klíčenky a odznaky s logy dělají firmám reklamu pouze díky tampotisku. S oblibou jej však využívají i výrobci hraček a zdravotnických zařízení.

Klávesnice, kalkulačky a dálková ovládání

Bez tampotisku bychom nedokázali psát na počítači. No schválně, zvládli byste psát na neoznačené počítačové klávesnici? To samé platí na dálková ovládání, kalkulačky, identifikační štítky, páčky blinkrů v automobilu či chirurgické nástroje. Zkrátka náš život dělá o něco málo snazší. Přinejmenším víme, jakého tlačítka se dotknout.

Rate this post

Zanechat odpověď